przez Polacy w Bari (Ania)

Licencjonowany przewodnik Apulia

O mnie

Moja miłość do Apulii narodziła się kilka lat temu, gdy wybrałam się w samotną podróż do Bari. Pierwotnie planowałam podróżować z koleżanką, ale ta w ostatnim momencie zmieniła zdanie i zrezygnowała ze wspólnych wakacji. Postanowiłam więc wykorzystać tę okazję do poznania Apulii i skorzystania z urlopu, którego już nie mogłam zmienić w pracy. Podróż była ,,ogarnięta" na końcówkę września, a początek października. Kiedy wyjeżdżam z Polski było zimno i deszczowo, a ja jechałam w kurtce przeciwdeszczowej i z parasolką w dłoni, jakim zaskoczeniem było dla mnie słońce i bezchmurne niebo, co było zupełnie odmiennym doświadczeniem w porównaniu z Polską, gdzie na przemian wiało i padało 😊 Turkusowe morze otuliło mnie swoją niebiańską tonacją, a południowa włoskość odcisnęła się w każdym uśmiechu przechodniów i aromacie kawy unoszącym się z lokalnych kawiarenek. To uczucie beztroskości i gościnności przyciągało mnie jak magnes.

Ale to nie tylko pogoda sprawiła, że moje serce zawróciło na uliczkach Apulii. To także smaki - kanapki z krewetkami, makarony z rzepą i oczywiście niezrównana mozzarella. Coraz częściej wracałam do Apulii na krótkie wypady, i podczas jednego z nich poznałam swoją drugą włoską połówkę... i Apulia stała się moim drugim domem. Wtedy też narodziła się idea rozkochania Polaków w Apulii...

Wkrótce rozpoczęłam prowadzenie bloga: POLACY W BARI oraz grupy na Facebooku, gdzie pomagam polskim podróżnikom odkrywać uroki Apulii i dzielę się wskazówkami, które ułatwiają podróżowanie. Z czasem zaczęłam otrzymywać coraz więcej zapytań o usługi oprowadzania po poszczególnych miastach, co skłoniło mnie do podjęcia decyzji o rozpoczęciu kursu i przygotowaniach do zawodu licencjonowanego przewodnika po Apulii.

Nie było to łatwe zadanie. Spędziłam wiele godzin na studiowaniu nie tylko historii, ale także udzielaniu pierwszej pomocy i rozwiązywaniu problemów na miejscu. Musiałam przyswoić sobie szeroki zakres wiedzy, aby sprostać wymaganiom Ministerstwa Włoskiej Turystyki i otrzymać zgodę na wykonywanie tego zawodu.

Dziękuję, że jesteście ze mną w tej niezwykłej podróży!

Moje usługi

Posiadam wiedzę na temat historii, kultury, zabytków i lokalnych atrakcji w regionie Apulia, oferuje wycieczki indywidualne, grupowe oraz konsultacje.

Licencjonowany przewodnik Apulia

Zorganizowane wycieczki po regionie Apulia

Zapraszam do udziału w wycieczkach po Apulii, które organizuję. Możesz dołączyć do nich, rejestrując się na mojej stronie internetowej i opłacając "wpisowe" w wysokości 10 euro. Pozostałą kwotę możesz uregulować w dniu wyjazdu podczas zbiorowej zbiórki.

zwiedzanie bari z przewodnikiem

Wycieczki indywidualne

Zapraszam Cię na niezapomnianą podróż, podczas której odkryjesz najpiękniejsze zakątki naszego regionu pod moim profesjonalnym przewodnictwem. Jako doświadczony przewodnik turystyczny oferuję Ci wyjątkowe wycieczki dostosowane do Twoich preferencji i zainteresowań.

Konsultacje

W ramach tej usługi mogę Ci pomóc zaplanować podróż, odpowiedzieć na zapytania (np. wybór parkingu, plan podróży,) czy inne doraźne sytuacje, gdzie wymagana jest znajomość języka włoskiego - pobyt w szpitalu, ubezpiecznie.

Dlaczego ja i moje usługi?

🎓Licencjonowany przewodnik Apulia

Mam oficjalne prawo do odkrywania Apulii z turystami potwierdzone przez Ministerstwo Turystyki Włoskiej

🗺️ Blog i 🔍 sprawdzone informacje

Prowadzę blog Polacy w Bari przybliżający Apulię Polakom i ułatwiający podróżowanie po regionie

🌍Podróżniczka z pasji

W wolnym czasie podróżuje po Apulii

🇮🇹 Język Włoski

10 lat Znajomości Języka Włoskiego - poziom C2

📚 Studia w Mediolanie i Florencji

Safe For Kids

Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere.

Class For Adults

Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere.

Winter Swimming Pools

Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere.

Winter Swimming Pools

Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
John Doe
Designer
Polacy w Bari

Organic Ice Cream Shop

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo, viva la vida.

error: Nie kopiuj!