przez Polacy w Bari (Ania)

Licencjonowany przewodnik Apulia

O mnie

Moja miłość do Apulii narodziła się kilka lat temu, gdy wybrałam się w samotną podróż do Bari. Pierwotnie planowałam podróżować z koleżanką, ale ta w ostatnim momencie zmieniła zdanie i zrezygnowała ze wspólnych wakacji. Postanowiłam więc wykorzystać tę okazję do poznania Apulii i skorzystania z urlopu, którego już nie mogłam zmienić w pracy. Podróż była ,,ogarnięta" na końcówkę września, a początek października. Kiedy wyjeżdżam z Polski było zimno i deszczowo, a ja jechałam w kurtce przeciwdeszczowej i z parasolką w dłoni, jakim zaskoczeniem było dla mnie słońce i bezchmurne niebo, co było zupełnie odmiennym doświadczeniem w porównaniu z Polską, gdzie na przemian wiało i padało 😊 Turkusowe morze otuliło mnie swoją niebiańską tonacją, a południowa włoskość odcisnęła się w każdym uśmiechu przechodniów i aromacie kawy unoszącym się z lokalnych kawiarenek. To uczucie beztroskości i gościnności przyciągało mnie jak magnes.

Ale to nie tylko pogoda sprawiła, że moje serce zawróciło na uliczkach Apulii. To także smaki - kanapki z krewetkami, makarony z rzepą i oczywiście niezrównana mozzarella. Coraz częściej wracałam do Apulii na krótkie wypady, i podczas jednego z nich poznałam swoją drugą włoską połówkę... i tak Apulia stała się moim drugim domem. Wtedy też narodziła się pomysł na bloga, żeby zachęcić do podróży do Apulii i przybliżyć Polakom ten niesamowity region.

Wkrótce rozpoczęłam prowadzenie bloga: POLACY W BARI oraz grupy na Facebooku, gdzie pomagam polskim podróżnikom odkrywać uroki Apulii i dzielę się wskazówkami, które ułatwiają podróżowanie. Z czasem zaczęłam otrzymywać coraz więcej zapytań o usługi oprowadzania po poszczególnych miastach, co skłoniło mnie do podjęcia decyzji o rozpoczęciu kursu i przygotowaniach do zawodu licencjonowanego przewodnika po Apulii.

Nie było to łatwe zadanie. Spędziłam wiele godzin na studiowaniu historii i sztuki, ale też udzielaniu pierwszej pomocy i rozwiązywaniu problemów na miejscu. Musiałam przyswoić sobie szeroki zakres wiedzy, aby sprostać wymaganiom Ministerstwa Włoskiej Turystyki i otrzymać zgodę na wykonywanie tego zawodu. We Włoszech zawód przewodnika jest regulowany prawnie i nie posiadanie licencji jest karalne mandatem. Nie każdy może być przewodnikiem, trzeba przejść wymagające kursy i zdać trudne egzaminy państwowe. Dlatego cieszę się, że moja wiedza jest potwierdzona przez organy państwowe, a dla Ciebie to gwarancja jakości moich wycieczek i przekazywanej wiedzy.

Ponadto, jako polskojęzyczny przewodnik, mogę zapewnić Ci pełne zrozumienie i komunikację w Twoim ojczystym języku. To pozwoli Ci swobodnie zadawać pytania, zgłębiać kulturę i tradycje lokalne oraz lepiej zrozumieć wszystkie aspekty życia w Apulii.

Dziękuję, że jesteś ze mną w tej niezwykłej podróży!

Moje usługi

Posiadam wiedzę na temat historii, kultury, zabytków i lokalnych atrakcji w regionie Apulia, oferuje wycieczki indywidualne, grupowe oraz konsultacje.

Zorganizowane wycieczki po regionie Apulia

Zapraszam do udziału w wycieczkach po Apulii, które organizuję. Podczas prywatnych wypraw w Bari w Apulii będziesz miał okazję poznać regionalną kuchnię, rytuały i zwyczaje, co pozwoli Ci lepiej zintegrować się z miejscową społecznością i zrozumieć jej kulturę. Możesz dołączyć do wycieczek, rejestrując się na mojej stronie internetowej i opłacając "wpisowe" w wysokości 10 euro. Pozostałą kwotę możesz uregulować w dniu wyjazdu podczas zbiorowej zbiórki.

zwiedzanie bari z przewodnikiem

Wycieczki indywidualne

Zapraszam Cię na niezapomnianą podróż, podczas której odkryjesz najpiękniejsze zakątki naszego regionu pod moim profesjonalnym przewodnictwem. Jako doświadczony przewodnik turystyczny oferuję Ci wyjątkowe wycieczki dostosowane do Twoich preferencji i zainteresowań.

Jeśli prowadzisz biuro podróży i chcesz współpracować ze mną, proszę napisz od mnie maila: [email protected] z informacją o dacie planowanej podróży, miejscami do zwiedzania w Apulii.

licencjonowany przewodnik apulia bari

Konsultacje

W ramach tej usługi mogę Ci pomóc zaplanować podróż, odpowiedzieć na zapytania (np. wybór parkingu, plan podróży,) czy inne doraźne sytuacje, gdzie wymagana jest znajomość języka włoskiego - pobyt w szpitalu, ubezpiecznie.

Dlaczego ja i moje usługi?

🎓Licencjonowany przewodnik Apulia

Mam oficjalne prawo do odkrywania Apulii z turystami potwierdzone przez Ministerstwo Turystyki Włoskiej, poświęciłam dużo czasu na zgłębianie informacji o regionie, moja wiedza jest potwierdzona egzaminami państwowymi.

🗺️ Blog i 🔍 sprawdzone informacje

Prowadzę blog Polacy w Bari przybliżający Apulię Polakom i ułatwiający podróżowanie po regionie.

🌍Podróżniczka z pasji

W wolnym czasie podróżuje po Apulii, odkrywam nowe miejsca i przepisy kulinarne. Zgłębiam tradycje i lokalne zwyczaje, którymi dzielę się podczas wycieczek. Dlatego zapewnię Ci wyjątkowe doświadczenia, których nie znajdziesz w standardowych przewodnikach.

🇮🇹 Język Włoski

10 lat Znajomości Języka Włoskiego - poziom C2. Pomagam też w szkoleniach na ternie Apulii, zakupie nieruchomości. Komunikując się z lokalną społecznością wiem o tradycjach i zwyczajach, których nie znajdziesz w książkach. Dlatego moje wycieczki to nie tylko opowieść o historii i sztuce, ale też o ludziach i ich zwyczajach.

📚 Studia w Mediolanie i Florencji

Studiowałam we Włoszech i od kilkunastu lat zgłębiam historię, sztukę i kulturę Włoch.

Jakie grupy oprowadzam?

Zapraszam na wycieczki z przewodnikiem po Bari dla różnych grup – od szkół, przez firmy, rodziny, po grupy przyjaciół. Jeśli chcecie, możecie sami wybrać temat oprowadzania, albo ja mogę wam coś zaproponować.

Czy będę dobrze słyszeć, co mówi przewodnik?

Tak, posiadam zestaw głośnikowy.

Jakie wycieczki organizuje?

Spacery po Bari 2,5 -3 h, Wycieczka Castel del Monte i Trani 6-7h,  Wycieczka Alberobello, Locorotondo i Ostuni

Czy dzieci płacą?

Do 10 roku życia dzieci nie płacą za zwiedzanie Bari pieszo, zapraszam rodziny z pociechami 🙂 Wycieczki z busem - tak.

error: Nie kopiuj!