Jak dojechać z Bari do Monopoli? Dojazd z lotniska w Bari do Monopoli.

przez Polacy w Bari (Ania)
Jak dojechać z Bari do Monopoli

Jak dojechać z Bari do Monopoli? Warto zarezerwować sobie około godziny, przy odpowiednim zaplanowaniu wcześniej podróży, czyli sprawdzeniu rozkładów jazdy. Rozkłady można sprawdzić na OMIO albo aplikacji: Trenit. Po przylocie do Bari należy dotrzeć do Bari Centrale, a istnieją 5 główne sposoby, aby to zrobić, a więcej informacji znajdziesz w tym wpisie.

  1. Pociąg: Zapewnia wygodną opcję podróży do Bari Centrale. Dworzec kolejowy znajduje się tuż obok lotniska, trzeba kierować się do północ, żeby na niego trafić. Dojście do podziemnego dworca na lotniska w Bari odbywa się przez specjalne przejście podziemne o nazwie Aeroporto.
  2. Prywatny przewoźnik – Tempesta: Można skorzystać z usług prywatnego przewoźnika, co może być dogodne w kwestii szybszego dojazdu do Bari Centrale. Komunikacja publiczna autobusem jest dłuższa.
  3. Komunikacja miejska – Autobus nr 16: Jest to ekonomiczna opcja dla tych, którzy preferują publiczne środki transportu i zaoszczędzić na bilecie, bo kosztuje tylko 1 Euro.
  4. Taksówka, co zapewnia szybkie i bezpośrednie przejazdy, kosztuje około 25 euro do dworca w Bari. A z Bari do Monopoli 60 € – 75 €.
  5. Wypożyczenie auta – możesz napisać do mnie maila ([email protected]) z informacjami, ponieważ współpracuje z zaprzyjaźnioną wypożyczalnią, która również oferuje zniżkę dla naszych czytelników.

1) Proszę napisać od które do której? (obejmujący datę i godzinę przylotu oraz odlotu, ponieważ wynajem obejmuje 24 godziny, liczone od momentu odbioru pojazdu)
2) Czy są potrzebne foteliki? Foteliki samochodowe są konieczne dla dzieci poniżej 150 centymetrów
3) Czy ma być drugi kierowca? 
4) Rodzaj ubezpieczenia
5) Ile osób i jaki rodzaj samochodu (duży/ mały)

jak dojechać do monopoli z bari

Jeśli moje wskazówki podróżnicze uratowały Cię przed “utrata zmysłów”, oszczędziły czas i zminimalizowały nadszarpnięcie nerwów, to może czas na kawę? Postawienie mi kawy to dla mnie jak kciuk w górę – dowód, że dzielenie się darmowymi poradami na blogu ma sens! ☕✈️ Niech kofeinowy entuzjazm płynie!

Zapraszam Cię serdecznie do dołączenia do mojej grupy na Facebooku, gdzie możesz zadawać pytania dotyczące podróży, szukać informacji o miejscach noclegowych oraz dzielić się zdjęciami, przepisami i swoimi przeżyciami związanych z Apulią. To idealne miejsce do wymiany doświadczeń z innymi pasjonatami podróży i czerpania inspiracji z uroków tej pięknej krainy. Dołącz już dziś i odkrywaj Apulię wraz z nami

dojazd do monopoli z lotniska w bari
Dojazd do Monopoli z lotniska w Bari

Jak dojechać z Bari do Monopoli?

Po dotarciu do Bari Centrale, należy przesiąść się na pociąg Trenitalia w kierunku Monopoli. Średni czas przejazdu z z Bari do Monopoli to od 25 min – 35 min. A kursują od wczesnego ranka: 5:20 rano do około 23:00. Nie ma kursów nocnych, więc gdyby Twój samolot przyleciał późno alternatywę jest taksówka na trasie Bari – Monopoli, albo wypożyczenie samochodu. Na pewno zastanawia Cię: ile kosztuje bilet na pociąg z Bari do MonopoliKoszt biletu około 4,00 Euro. Bilety można kupić w kasach na dworcu, (jeśli są czynne) , automatach i na stronie trenitalia.com, albo aplikacjach OMIO /Trenit.

Ile kosztuje taksówka z Bari do Monopoli?

Średni koszt taksówki to około 60- 70 Euro, zdarza się, że po 23.00 albo weekendy taksówkarze chcę około 90- 100 Euro za przejazd z Bari do Monopoli.

A na koniec wpisu jak dojechać z Bari do Monopoli, podrzucam Ci link, co warto zobaczyć w Monopoli.

Podobało Ci się?


Postaw mi wirtualną kawę ☕, da mi to poczucie, że moja praca ma sens, a w zamian obiecuję dostarczyć Ci jeszcze więcej apulijskich przygód.

Zostań na dłużej, niech ta podróż trwa dalej! Zapraszam na mojego Instagrama, Fanpage’a i grupy na Facebooku. Razem tworzymy wyjątkową społeczność pełną apulijskich pasji! 🌟🌍

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

error: Nie kopiuj!