Torre a Mare

przez Polacy w Bari (Ania)
torre a mare atrakcje

Torre a Mare atrakcje. Jest to tak naprawdę dzielnica Bari położona na skrajnych południowo-wschodnich obrzeżach miasta. Znajduje się około 13 km od centrum i graniczy inną nadmorską dzielnicą San Giorgio. Dlatego warto będąc w Bari udać się tam, jest bardzo ,,włosko” i klimatycznie. Plac oraz molo to najpopularniejsze miejsce wypoczynku dla miejscowych, szczególnie ciepłymi letnimi wieczorami oraz weekendami, kiedy wiatr orzeźwiająco wieje. Centrum dzielnicy jest niewielskie i koncentruje się wokół XVI-wiecznej wieży. W pobliżu znajduj się również niewielki port dla łodzi rybackich, jak i rekreacyjnych.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie podróży, szukasz zakwaterowania, albo chcesz podzielić się zdjęciami, przepisami i dowiadczeniami z Apulii, zapraszam do  grupy na Facebooku.

Torre a Mare atrakcje

Wieża

Centrum dzielnicy skupia się wokół szesnastowiecznej wieży, która wznosi się majestatycznie. Jest bardzo surowa i prosta w formie, a z jej okien rozprzestrzenia się widok na port. Historia tej wieży jest nierozerwalnie związana z morzem, miała bronić wybrzeża przed atakami nieprzyjaciół, zwłaszcza piratów i rabusiów. To najczęściej z tej strony miasta nadciągały ataki, dlatego zbudowano strażnicę, która miała informować o zbliżającym się niebezpieczeństwie jego mieszkańców. Jest ona częścią nadmorskich łańcucha wież, warto tutaj wspomnieć o Vieste, które najbardziej ucierpiało podczas ataków piratów wyznania muzułmanskiego.

Z upływem czasu Torre a Mare stało się wioską rybacką, skąd rybacy wyruszali na połowy.

torre a mare zwiedzanie

Pomnik rybaka


Na placu Mar de Plata znajduje się pomnik przedstawiający Neptuna, który swoim trójzębem przebija wielką ośmiornicę. Posąg powstał w 2002 roku i odwołuje się do wcześniejszego pomnika o tym samym motywie, zatytułowanego La Fendàne du Pescatòre, który został usunięty w czasie II wojny światowej ze względów militarnych. Pomnik ten jest poświęcony rybakom z Apulii, którzy w przeszłości podejmowali niebezpieczne wyprawy po Adriatyku i Morzu Jońskim w poszukiwaniu ryb.

Miejscowi powiadają, że dotykanie macek ośmiornicy jest szczególnie wskazane kobietą, które chcą zajść w ciążę.

zabytki w torre a mare

Jak dojechać z Bari do Torre a Mare?

Jak dojechać z Bari do Torre a Mare pociągiem?

  1. Przejdź na stację kolejową Bari Centrale.
  2. Weź pociąg w kierunku Brindisi lub Lecce i wysiądź na stacji Torre a Mare (trwa około 15-20 minut).
  3. Z dworca kolejowego w Torre a Mare do centrum miasta możesz dojść pieszo lub skorzystać z taksówki.

Samochodem:

  1. Z Bari przejedź na autostradę A14 w kierunku Pescara.
  2. Zjedź z autostrady na zjazd Bari Nord.
  3. Następnie przejedź wzdłuż drogi SS16 przez około 15 km do Torre al Mare.
  4. W centrum miasta znajdziesz parkingi, gdzie możesz zostawić samochód.

Jak dojechać z Bari do Torre a Mare autobusem miejskim?

Ze stacji głównej jeżdżą dwa autobusy 12 i 12/. 12 zatrzymuj się przy plaży Pane e Pomodoro, dlatego można plażowanie połączyć ze zwiedzaniem do Torre a Mare, albo będą w Bari, wyskoczyć tam na kolację. Ten kurs jest wzdłuż wybrzeża, powiedziałabym, że jest bardziej malowniczy. A autobus 12/ jedzie przez dzielnice Japiga i wtedy podczas przejażdżki można zobaczyć Bari z innej strony. Najbliższy przystanek z Torre A Mare do Bari nazywa Via Bari.

Podobało Ci się?


Postaw mi wirtualną kawę ☕, da mi to poczucie, że moja praca ma sens, a w zamian obiecuję dostarczyć Ci jeszcze więcej apulijskich przygód.

Zostań na dłużej, niech ta podróż trwa dalej! Zapraszam na mojego Instagrama, Fanpage’a i grupy na Facebooku. Razem tworzymy wyjątkową społeczność pełną apulijskich pasji! 🌟🌍

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

error: Nie kopiuj!